Kategorie
News

Aubameyang przeprasza fanów Arsenalu po rozczarowaniu w Lidze Europy

Kanonierzy nie dotarli do finału europejskich rozgrywek po tym, jak w czwartek zdecydowali się na bezbramkowy remis u siebie

Kapitan Arsenalu, Pierre-Emerick Aubameyang, przeprosił wiernych klubowi po ich eliminacji z Ligi Europejskiej UEFA w czwartek.

Villarreal pokonał w dwumeczu mężczyzn Mikela Artety 2: 1 po bezbramkowym remisie w drugim meczu półfinałowego spotkania.

Czwartkowa eliminacja zadała cios w szanse Arsenalu na rozegranie europejskiego sezonu piłkarskiego, który obecnie zajmuje 10. miejsce w tabeli Premier League z dziewięcioma punktami straty do piątego w tabeli West Ham United.

Wybór redaktora

Przed niedzielnym występem w Premier League przeciwko West Bromwich Albion napastnik Gabonu wyraził ubolewanie z powodu porażki w kwalifikacjach do finału, który odbędzie się 26 maja w Polsce.

„Wiedzieliśmy, że mamy wielką szansę na awans w zawodach i awans do finału w Polsce – a potem próbę osiągnięcia naszego celu, jakim jest zdobycie trofeum. Ale nam się to po prostu nie przydarzyło ”- napisał Aubameyang w programie meczu klubu.

„W pierwszej połowie staraliśmy się znaleźć swój rytm i nie sprawiliśmy Villarreal wystarczająco dużo problemów. A kiedy mieliśmy okazję, szczęścia nie było dla nas, kiedy trafiłem w słupek z woleja, a potem głową w drugiej połowie.

„Myślałem, że drugą połowę rozpoczęliśmy z większą energią i wywarliśmy na nich presję, ale po prostu nie mogliśmy utrzymać tego dysku i ostatecznie po prostu nie znaleźliśmy drogi przez Villarreal.

„Myślałem, że mój nagłówek był w momencie, gdy trafił na post, ale to się po prostu nie wydarzyło. Jak powiedziałem, jesteśmy naprawdę zdenerwowani opuszczeniem zawodów na tym etapie, dla siebie, dla klubu, a przede wszystkim dla was, kibiców.

„To był bardzo trudny sezon dla fanów i rozpaczliwie chcieliśmy dać wam coś pozytywnego w tym sezonie – bardzo mi przykro, że nie mogliśmy tego dla was zrobić”.

Aubameyang, który tydzień temu strzelił dziesiątego gola w Premier League, ma poprowadzić Arsenal do zwycięstwa z podopiecznymi Sama Allardyce’a przed środowym starciem z Chelsea na Stamford Bridge.