Kategorie
News

Bundesliga: Lewandowski z Bayernu Monachium osiągnął 40 bramek w piątym sezonie z rzędu

Robert Lewandowski osiągnął 40 bramek po raz piąty z rzędu kiedy w niedzielę poprowadził Bayern Monachium 1-0 na Union Berlin, jego pierwszy atak na koronawirusa przerwał sezon Bundesligi i nowy osobisty punkt odniesienia dla polskiej reprezentacji międzynarodowej.

Najbardziej płodny napastnik Bundesligi nie popełnił błędu z rzutem karnym w pierwszej połowie, po tym, jak Leon Goretzka został zhakowany w 39 minucie przez Nevena Subotica. Bayern wygrał mecz 2-0, gdy Benjamin Pavard dodał drugi spóźniony.

Lewandowski ponownie przełamuje 40-znak

Doprowadził go do 40 bramek z zaledwie 34 występów w latach 2019-20, a Lewandowski ponownie udowodnił swoją wartość panującym mistrzom Niemiec.

Ponieważ strzelił stosunkowo skromne 25 bramek w swoim pierwszym sezonie w Bayernie w latach 2014-15, polska gwiazda zdobyła kolejne 42, 43, 41, 40, a niedzielne trafienie zabrało go na kolejne 40, z obietnicą kolejnych w 2019-20.