Kategorie
News

Frech wcześnie daje Polsce prowadzenie nad Brazylią w Billie Jean King Cup

Billie Jean King Cup: (16 kwietnia 2021) Zwycięstwo Magdaleny Frech w setach z Caroliną Meligeni Rodrigues Alves dało Polsce prowadzenie 1: 0 w meczu barażowym Billie Jean King Cup z Brazylią w Bytomiu.

Świat nr 157 zanotował zwycięstwo 6-4 6-3 – tutaj piąte miejsce w pojedynku Billie Jean King Cup – w godzinę i 28 minut, aby zapewnić gospodarzowi pozycję lidera.

Frech zajmuje prawie 200 miejsc wyżej niż jej brazylijski przeciwnik, ale Alves wydawał się być pewny siebie na wczesnych etapach, dopasowując się do każdego ruchu Frecha. Dopiero w siódmym meczu tego meczu Frech był w stanie przejąć inicjatywę, przełamując serwis Alves do 15, aby po raz pierwszy przejść do przodu.

Po podwójnym błędzie na jej pierwszym set point, Frech należycie przerobił drugi po tym, jak Alves zgarnął długi forhend.

Ale walka jeszcze się nie skończyła, ponieważ Alves ustanowił wczesną przewagę w drugim secie, zrywając się z miłości w otwierającym meczu serwisowym Frecha. Ale Polka opanowała się, by odskoczyć od razu i przejąć kontrolę nad rywalizacją, ponownie przerywając w piątej partii.

Mecz był jej niedługo potem, a Alves nie był w stanie poradzić sobie z lepszym powrotem Frecha. Brazylijczyk wystrzelił szeroko, by odebrać Frechowi rywalizację – i pozwolił Polsce objąć prowadzenie.

W drugim meczu tego dnia Urszula Radwańska po raz pierwszy od sześciu lat wystąpi w zawodach. Zmierzy się z Brazylijką Laurą Pigossi, która cieszy się dobrym sezonem na ITF World Tennis Tour w 2021 roku.