Kategorie
News

Stoch wygrywa trzecią imprezę z rzędu podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich FIS w Titisee-Neustadt

Polak Kamil Stoch przedłużył passę do trzech zwycięstw w ostatnim etapie Pucharu Świata w skokach narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Titisee-Neustadt w Niemczech.

Z łączną notą 281,6 punktów trzykrotny mistrz olimpijski zdobył cztery punkty przewagi nad liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvorem Egnerem Granerudem z Norwegii.

Obaj znacznie wyprzedzili brązowego medalistę Piotra Żyłę z Polski, który finiszował tuż przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem.

Trzeci Polak zakończył pierwszą piątkę, a Andrzej Stękała po raz kolejny wywalczył najlepszy wynik.

Bieg Stocha kontynuuje od Turnieju Czterech Skoczni FIS, gdzie wygrał dwa mecze w Austrii w Innsbrucku i Bischofshofen.

Te zwycięstwa pomogły mu zdobyć trzeci tytuł w klasyfikacji generalnej Four Hills.

Norweg Robert Johansson i Polak Dawid Kubacki zajęli szóste i siódme miejsce, podczas gdy Norweg Marius Lindvik mógł skończyć na ósmym miejscu po obiecującej ostatniej formie.

Dwukrotny mistrz świata i aktualny mistrz świata w klasyfikacji generalnej Austriacki Stefan Kraft był dziewiąty, podczas gdy mistrz świata 2018-2019, Ryōyū Kobayashi z Japonii, był dziesiąty.

Jutro w Titisee-Neustadt odbędzie się rewanż.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Granerud nadal ma ponad 200 punktów przewagi nad Eisenbichlerem, tuż za nim uplasował się Stoch.

Większa różnica wraca do polskiej pary Żył i Kubackiego na czwartej i piątej pozycji.