Kategorie
News

Związany z Tokio Ravi Dahiya zbiera srebro w Poland Open po przegranej z uzbeckim Gulomjonem …

Grappler z Uzbekistanu w drugiej tercji z trudem łapał oddech, ale Dahiya wciąż nie mógł przełamać obrony i ostatecznie przegrał walkę o tytuł 3-5.

Ravi Dahiya na Poland Open w Warszawie. Zapasy zjednoczonego świata

Warszawa: Jeżdżący na olimpijczyk Ravi Dahiya nie zdołał wykorzystać męczącego Gulomjona Abdullaeva w finale po tym, jak zdeklasował tego samego uzbeckiego zapaśnika w swojej pierwszej rundzie i zadowolił się srebrnym medalem podczas Poland Open w Warszawie w środę.

Ravi wykonał kilka ataków obiema nogą i prawą nogą, ale Abdullaev pozostał silny w swojej obronie, wykazując ogromną poprawę po pierwszej rundzie obijania.

Żadna z jego prób nie powiodła się, ale Ravi nie wydawał się mieć planu B i zamiast tego stracił punkty w kontrataku.

Grappler z Uzbekistanu w drugiej tercji łapał oddech, ale Ravi wciąż nie mógł przełamać obrony i ostatecznie przegrał walkę o tytuł 3-5.

W swoich poprzednich walkach Ravi przetrwał swoich przeciwników, którzy stracili energię do czasu rozpoczęcia drugiej tercji. Jednak w finale to się nie udało.

Wszyscy jego przeciwnicy raz po raz atakowali jego lewą nogę, ale panujący mistrz Azji i lepsza wytrzymałość brązowego medalisty Mistrzostw Świata w 2019 roku pomogła mu w walce.

Uczestnicząc tylko w swoich drugich konkursach w sezonie, Ravi rozpoczął od łatwego zwycięstwa 10:1 nad Abdullaevem, ale walczył z Adlanem Askarovem z Kazachstanu, zanim wygrał 13-8.

Swoje miejsce w półfinale przypieczętował zwycięstwem 9-5 nad Amerykaninem Nathanem Khalidem Tomasello, który, podobnie jak Ravi, zwykle startuje w wadze 57 kg.

Następnie Ravi dotarł do finału, wygrywając 7-4 z irańskim Rezą Ahmadali Atrinagharchi.

Najtrudniejszym pojedynkiem dla Raviego okazał się jego pojedynek w drugiej rundzie z Askarovem. Wszystko sprowadzało się do wytrzymałości i siły, gdy Indianin dokonał dramatycznego zwrotu po pokonaniu 0-8, aby wygrać z Kazachstanem.

Askarow, srebrny medalista Mistrzostw Azji, oszołomił Raviego serią dwunożnych ataków, gdy Indianin zmagał się z szybkimi ruchami kazachskiego zapaśnika. Nawet gdy Ravi został ustawiony do kontrataków, nie mógł ich wykonać.

Dziwny był widok walczącego Raviego i rozpad jego obrony. Był tylko jeden ruch i dwa punkty od kłopotliwej porażki technicznej przewagi.

Jednak jego rywal stracił rozpęd w drugiej tercji, a Ravi wykorzystał to, wykonując jeden po drugim ruchy obalenia, aby uzyskać 13 punktów z rzędu.

W trzeciej rundzie z łatwością pokonał Tomasello, chociaż pozwolił Amerykaninowi chwycić jego lewą nogę. Z pięciu straconych punktów, trzy były odpadkami, gdy Tomasello nie mógł dokończyć rzutu, ale zdołał wyciągnąć Raviego z areny.

Jego obrona nóg znów była chwiejna, ale wytrzymałość Raviego po raz kolejny go wciągnęła. Wygrał 7-4 przeciwko Atrinagharchi z Iranu, który trzymał Indianina w miejscu, blokując wielokrotnie jego lewą nogę.

Jednak pod koniec Irańczykowi nie pozostało dużo energii.

Deepak Punia wycofał się z rywalizacji w 86 kg we wtorek z powodu kontuzji łokcia.

Vinesh Phogat (53 kg) i Anshu Malik (57 kg) zaprezentują swoje wyzwanie w turnieju Ranking Series w piątek.